واحد: روابط عمومي | تعداد بازدید: 364 | تاریخ ارسال خبر: 1396/9/19
طي نشستي؛
سرپرست علمي کاربردي بنياد به پرسش‌هاي دانشجويان پاسخ گفت
طي نشستي، سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين به پرسش‌هاي دانشجويان اين مرکز پاسخ گفت.

به گزارش ايثار واحد قزوين، به مناسبت روز دانشجو، طي نشستي غلامرضا حقايق‌‌پور، سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين به پرسش‌هاي دانشجويان اين مرکز پاسخ گفت.
وي به سوال يکي از دانشجويان در خصوص اضافه شدن رشته کارشناسي حقوق در مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد گفت: آيتم‌هايي در تدريس رشته‌ها وجود دارد که مسوولان مراکز مقيد به رعايت آنها مي‌باشند.
اين مسوول افزود: همچنين مقرر شده مراکز آموزش علمي کاربردي که تشکيلات آنها وابسته به دولت مي‌باشد، رشته‌هايي که مرتبط به فعاليت‌هاي اداره است در اين مراکز ارايه شود.
حقايق‌‌پور گفت: بنياد شهيد و امور ايثارگران از آنجايي که فعاليت‌هاي فرهنگي انجام مي‌دهد به همين دليل بايد رشته‌هاي مرتبط به آن در مرکز علمي کاربردي تدريس شود، البته برخي رشته‌ها که متولي ندارد را مي‌توان در مرکز ارايه کرد.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: متولي رشته حقوق در استان قزوين، اداره کل دادگستري است و بايد اين رشته در مرکز علمي کاربردي اين نهاد ارايه شود.
وي افزود: با اين وجود پيگير اضافه شدن رشته کارشناسي حقوق در مرکز علمي کاربردي هستيم و رايزني‌هاي مختلفي را در اين راستا انجام مي‌دهيم تا سازمان مربوطه اجازه تدريس اين رشته را به ما دهد.
مرکز علمي و کاربردي بنياد جزو مراکز خوب 17 گانه استان
حقايق‌‌پور در خصوص سوال دانشجوي ديگري پيرامون برگزاري کرسي‌هاي آزادانديشي در مرکز علمي کاربردي گفت: ما مخالف برگزاري اين موضوع نيستيم و برعکس استقبال هم مي‌کنيم.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: در برگزاري کرسي‌هاي آزادانديشي بايد دانشجويان به ما برنامه مدوني دهند تا ما با توجه به امکانات و ظرفيت‌هايي که داريم در برپايي اين کرسي‌ها همکاري کنيم.
اين مسوول به امکانات مرکز علمي کاربردي اشاره کرد و گفت: رتبه‌ اين مرکز طبق بازرسي‌هاي انجام شده جزو مراکز خوب 17 گانه استان قزوين است و توانسته خدمات‌دهي مطلوبي به دانشجويان داشته باشد.
وي افزود: رتبه کسب شده بيانگر موفقيت عملکرد مرکز علمي کاربردي بنياد است با اين وجود به وضعيت فوق راضي نيستيم و در جهت افزايش کيفيت امکانات تلاش مي‌کنيم.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين گفت: اگر دانشجويان در هر زمينه‌اي برنامه دهند ما براساس ساختار اداري و چهارچوب اداري تلاش مي‌کنيم تا آنها را اجرايي کنيم.
بيشترين وام پرداختي به دانشجويان در مرکز علمي کاربردي بنياد
حقايق‌‌پور با اشاره به اينکه امکانات مرکز علمي کاربردي بنياد نسبت به مراکز ديگر مطلوب است، افزود: در اين مرکز حتي غذاي گرم به دانشجويان داده مي‌شود که با دادن سوبسيد، دانشجويان مبلغ ناچيزي را پرداخت مي‌کنند.
وي با بيان اينکه بيشترين وام پرداختي به دانشجويان در مرکز علمي کاربردي بنياد بوده است، گفت: اين مرکز با همتي که داشته مبلغي را در نظر گرفته و به دانشجويان که نيازمند بودند، وام دانشجويي پرداخت کرده است.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: اگر مشکلاتي در خصوص امکانات اين مرکز وجود دارد دانشجويان به ما برنامه دهند تا بتوانيم کيفيت خدمات‌دهي را ارتقا دهيم.
اين مسوول با توجه به سوال يکي از دانشجويان، به گردش‌هاي علمي در مرکز اشاره کرد و گفت: اجراي اين طرح را براي دانشجويان شاهد و ايثارگر در جلسه ستاد شاهد يک دانشگاه ارايه کرديم.
وي افزود: متاسفانه اين طرح تصويب نشد زيرا با توجه به مشکلاتي که وجود دارد اکنون برگزاري گردش‌هاي علمي به هيج عنوان وجود ندارد يا اگر است خيلي کم مي‌باشد.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: با اين وجود اگر دانشجويي به ما برنامه دهد با توجه به امکانات موجود در جهت اجرايي شدن آن تلاش مي‌کنيم.
صادقانه به دانشجويان خدمت مي‌دهيم
حقايق‌‌پور به سوالي دانشجوي ديگري پيرامون تخفيف 50 درصد برخي مراکز علمي کاربردي گفت: موسسه‌هاي غيردولتي يک قاعده قانوني در تخفيف شهريه دارند و براساس آن عمل مي‌کنند.
اين مسوول افزود: با توجه به اينکه آمار دانشجو کاهش پيدا کرده، برخي موسسه‌هاي چنين تبليغاتي انجام مي‌دهند که درست نيست.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين گفت: برخي مراکز علمي کاربردي حتي از برند بنياد براي تبليغات خود در جذب دانشجو استفاده مي‌کنند که در اين خصوص به مسوولان مرتبط اعتراض کرديم و آنها هم عذرخواهي کردند.
وي با اشاره به اينکه ترويج مباحث ارزشي مهمترين هدف ما در مرکز علمي کاربردي بوده است، افزود: موضوعات ديني و اعتقادي براي ما ارزشمند است و ما نمي‌توانيم براي جذب دانشجو تبليغات غيرواقعي کنيم.
حقايق‌‌پور با بيان اينکه برخي از مراکز حتي در تبليغات خود جذب ايثارگران را به صورت رايگان تبليغ کردند ولي ما که بنياد هستيم اين کار نمي‌کنيم، افزود: برخي مراکز با همين شعار دانشجو جذب مي‌کنند ولي به وعده‌هاي خود عمل نمي‌کنند.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين با اشاره به اينکه من مخالف تبليغاتي هستم که هيچ وقت عملياتي نمي‌شود، افزود: ما آنچه داريم صادقانه و بدون فريب دادن خدمت دانشجويان ارايه مي‌دهيم.
اين مسوول به سوال ديگر دانشجويي در خصوص ارايه‌ي تخفيف به رزمندگان گفت: در برنامه ششم تسهيلات خوبي براي رزمندگان در نظر گرفته شده ولي هنوز اجرايي نشده است.
وي گفت: بنياد هر خدمتي را ارايه مي‌دهد براساس چهارچوب ضوابط و قوانين است و بايد به مسوولان نظارتي پاسخگو باشد و خارج از آن نمي‌تواند کاري کند.
مديرکل کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: با توجه به اختياراتي که مسوولان مرکز علمي و کاربردي دارند، برخي از دانشجويان که مشکلات اقتصادي داشتند کمک‌هاي لازم انجام شده ولي اين هم عموميت ندارد.
بسته‌هاي تشويقي به دانشجويان معدل بالا ارايه مي‌شود
حقايق‌‌پور به سوال يکي از دانشجويان در خصوص ارايه‌ي بسته‌هاي تشويقي به دانشجويان معدل بالا گفت: در همايش‌هايي که برگزار مي‌کنيم از برگزيدگان علمي و فرهنگي تجليل مي‌کنيم تا انگيزه و علاقه آنها به تحصيل دو چندان شود.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: در آينده نيز دانشجوياني که معدل خوب داشتند، اسامي آنها مشخص مي‌شود و طي مراسمي از تلاش آنها قدرداني خواهد شد.
اين مسوول با اشاره به اضافه شدن دروسي همانند دفاع مقدس و نهج البلاغه به سرفصل‌هاي دروس که سوال يکي از دانشجويان بود، گفت: اين پيشنهاد را به مسوولان مربوطه ارايه کرديم و آنها بايد پاسخ ما را دهند.
وي افزود: در خصوص اضافه شدن دروس به سرفصل‌ها به صورت استاني تصميم‌گيري نمي‌شود بلکه روند خاص خود را دارد که بايد براساس آن انجام شود.
گفتني است: در اين نشست احسان‌اله لنکراني معاون امور آموزشي و پژوهشي مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين نيز حضور داشت و به سوالات دانشجويان پاسخ‌هاي لازم را ارايه کرد.

ما را دنبال کنید در