واحد: روابط عمومي | تعداد بازدید: 736 | تاریخ ارسال خبر: 1396/9/19
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد قزوين:
کارآفريني مهمترين هدف مراکز علمي کاربردي است
مهمترين هدف مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين کارآفريني است تا دانشجويان بيکار نباشند.

به گزارش ايثار واحد قزوين، غلامرضا حقايق‌‌پور، سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين در جلسه هم‌انديشي با دانشجويان اين مرکز با بيان اينکه بزرگترين چالش جامعه ما بيکاري است، گفت: متاسفانه اين مشکل در قشر دانشجو و مدرک گرفته نيز رو به افزايش است و سالانه نزديک دو ميليون نفر فارغ‌التحصيل تحويل جامعه داده مي‌شود.
وي افزود: اگر بخواهيم با همين نگاه نسل اولي و دومي که دانشجويان فقط مدرک بگيرند و به فکر کارآفريني نباشند ادامه دهيم، اين آمار بيکاري که داريم در آينده نه چندان دور دو برابر مي‌شود.
اين مسوول گفت: در جوامع پيشرفته از 18 سال گذشته نقش دانشگاه در زندگي جهت توليد ثروت و رفاه اجتماعي تعريف شده و در جهت کارآفريني گام برداشتند.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: فلسفه تشکيل مراکز علمي کاربردي کارآفريني است تا دانشجويان فارغ‌التحصيل وارد بازار کار شوند و بيکار نباشند.
حقايق‌‌پور افزود: در تحقق کارآفريني دانشجويان برنامه‌ريزي‌هايي خوبي در مراکز علمي و کاربردي انجام شده ولي هنوز 100 درصد محقق نشده و هنوز مدرک‌گرايي بر اين مراکز سايه افکنده که بايد برطرف گردد.
دانشجويان مطالبه‌گر باشند
حقايق‌‌پور با بيان اينکه دانشجويان قشر فرهيخته‌اي هستند که هميشه در مواقع بحراني در صف اول مبارزه هستند، گفت: دانشجويان بايد در زمينه‌هاي مختلف اعتقادي و علمي مطالبه‌گر باشند و مسوولان نيز بايد پاسخگوي خواسته‌هاي به حق آنها باشند.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: اگر دانشجويان از مسوولان مطالبه نکنند جامعه با رکود مواجه مي‌شود و به سمت پيشرفت حرکت نخواهد کرد.
وي گفت: مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين که طبق بازرسي‌هاي انجام شده جزو مراکز خوب 18 گانه استان قزوين است تا زماني که دانشجويان آن، مطالبه‌گر نباشد اين مرکز به سمت پيشرفت حرکت نخواهد کرد.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: شما دانشجويان عزيز مطالبه‌گر باشيد و ما نيز به اندازه توان‌مان زمينه و بسترهاي لازم را فراهم خواهيم کرد تا مطالبات شما عزيزان را عملياتي کنيم.
نقش دانشجويان در دفاع مقدس برجسته بود
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين گفت: با توجه به اينکه 4 دهه از عمر انقلاب اسلامي مي‌گذرد نقش دانشجويان در عرصه‌هاي مختلف به ويژه پيروزي انقلاب اسلامي پررنگ، جدي و موثر بوده است.
وي با اشاره به اينکه نقش دانشجويان در تسخير لانه جاسوسي بي‌نظير، بزرگ و ارزشمند بود، افزود: امام خميني(س) که بنيانگذار جمهوري اسلامي بود اين واقعه را انقلاب دوم تعبير کرد، مطلب فوق بيانگر عظمت کار دانشجويان است.
حقايق‌‌پور با بيان اينکه همچنين دانشجويان در هشت سال دفاع مقدس به درستي ايفاي نقش کردند، گفت: اگر ما تحقيقي در فرماندهان و افراد موثر در اين دوران داشته باشيم مي‌بينيم جايگاه اين قشر در پيروزي نوپاي انقلاب اسلامي دو چندان بوده است.
اين مسوول افزود: در آن مقطع زمان که ايران با يک نظام نوپا و کمترين امکانات و ادوات نظامي با دشمني که همه کشورهاي موثر از غرب و شرق در برابرش بودند، ايستاد و به پيروزي رسيد، نقش فرماندهان دانشجو و فارغ‌التحصيلان دانشگاه بسيار موثر و اثرگذار بوده است.
سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: بعد از جنگ نيز به برکت خون شهدا و رشادت‌هاي ايثارگران پيشرفت‌هايي در زمينه‌هاي مختلف به دست آورديم که نقش دانشگاه‌هيان و دانشمندان جوان برجسته بوده است.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين گفت: در پيروزي انقلاب اسلامي و تثبيت پايه‌هاي نظام مقدس جمهوري بيش از 2 هزار و 600 شهيد دانشجو تقديم انقلاب اسلامي شده که 42 تن آنها از استان قزوين بودند.
وي با بيان اينکه وصيت‌نامه‌هاي شهدا چراغ راه هدايت ما هستند، افزود: اين وصيت‌نامه‌ها را که شهيدان به ويژه دانشجويان نوشتند بايد در زواياي مختلف زندگي خود به کار گيريم تا بتوانيم در ادامه‌دادن راه شهيدان و حراست از انقلاب اسلامي موفق باشم.
حقايق‌‌پور با اشاره به روز دانشجو گفت: بعد از کودتاي 28 مرداد، نيکسون معاون رييس‌جمهور سابق آمريکا به ايران آمد و همچنين دولت ايران قصد داشت، رابطه‌اي که طي کودتا با انگلستان قطع شده بود را مجدد برقرار نمايد.
مديرکل بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين افزود: دانشجويان اين وضعيت را تحمل نکردند و سال 32 در دانشگاه تهران به رژيم شاهنشاهي اعتراض کردند اين رژيم به آنها حمله و 3 تن را شهيد و تعدادي را نيز مجروح کرد و همين واقعه‌ روز دانشجو نامگذاري شده است.
گفتني است: در پايان اين نشست، سرپرست مرکز آموزش علمي کاربردي بنياد شهيد و امور ايثارگران استان قزوين به سوالات مطرح شده از سوي دانشجويان، پاسخ‌هاي لازم را ارايه کرد.

ما را دنبال کنید در